Światowa logistyka

Logistyka w opiece zdrowotnej

Gospodarka powoli wychodzi z recesji. Ponieważ koszt dostawy wzrasta – podaż zasobów maleje. To jest problem, ponieważ w dzisiejszym społeczeństwie, społeczeństwo jest przyzwyczajona do czegoś co podaje się im niemal natychmiast. Logistyka w branży opieki zdrowotnej to sprawa, jakiej trzeba stawić czoła oraz związanym z nią nowym wyzwaniom w 2017 roku w Polsce i na całym świecie, powszechne ustawy w ramach opieki zdrowotnej z pewnością zmienią standardowy model dla logistyki.

Ważne zmiany

Na początku zmiany będą obejmować dział transportu zasobów. Koszt oleju napędowego i gazu stale rosną. Szacuje się, że olej napędowy będzie kosztować około 10 złotych za galon. Nie tylko chodzi o to, że kierowcy ciężarówek będą musieli ciężko pracować przewożąc towary ze względu na ograniczoną ilość miejsca do przechowywania. Oznacza to zatrudnianie większej liczby kierowców i zakup dodatkowego miejsca. Innym problemem jest transport za granicą. Popyt rośnie, a jest po prostu za mało portów morskich na świecie. Przewiduje się, że to nastąpi zmiana w różnych miejscach w portach.

Obecnie istnieje commerce elektryczny, który umożliwia zupełnie nowy sposób zakupu towarów. Z łatwością ma się możliwość wiedzy na temat datę, kiedy Twoje zamówienie dotrze. Logistyka wie, że dla nie są to nowe wyzwania. Jednym z głównych problemów dla logistyki opieki zdrowotnej jest to, że data ważności jaką mają leki szybko wygasa. Ze względu na wzrost zapotrzebowania, muszą ciężko kontrolować spożycie zapasów i muszą opanować odpowiednią ilość. Zbyt dużo zapasów, prowadzi się do strat w ramach przechowywania i strat pieniędzy. Muszą monitorować stan nie tylko każdego pojedynczego produktu, ale takż gdzie to idzie. To oczywiste, bo to zadanie logistyczne w pierwszej kolejności. Problem polega na tym, że logistyka może spodziewać się wzrostu produkcji i przepływu pracy.

Najtrudniejsze wyzwania

Jednym z głównych problemów jest bezpieczeństwo. To prawie niemożliwe, aby upewnić się, że każdy pojedynczy element, który jest dostarczany przybywa bezpiecznie bez żadnej szkody. Musi być praca wykonywana w ramach kontroli wycieków, sprawdzając, czy wszystko jest zamknięte i zabezpieczone na swoim miejscu.

Innym problemem jest stawienie czoła wyzwaniom na froncie. Istnieje ogromna różnica w miejscu uzyskania środków medycznych do jednostek garnizonowych za granicą. Jednak można oczekiwać, że w miarę upływu czas transport będzie musiał pójść bardziej efektywnie. Zapotrzebowanie na wymyślanie nowych i skutecznych metod logistyki opieki zdrowotnej będzie trudne – ale jest możliwe.

Zostaw odpowiedź