Światowa logistyka

Spedycje na giełdach transportowych

Spedycje transportowe realizowane poprzez giełdy stają się coraz popularniejsze. W dobie niemal powszechnego dostępu do internetu za pośrednictwem komputerów, ale i tabletów oraz smartfonów, jest to idealny sposób na błyskawiczne znalezienie dogodnych zleceń na przewóz, weryfikację partnerów biznesowych, a nawet zaplanowanie uprzedniej trasę.

Z takich spedycji transportowych korzystają przede wszystkim firm spedycyjne, produkcyjne oraz transportowe. Liczba rejestrujących się na specjalnie do tego celu przeznaczonych platformach internetowych sprawia, że możliwe jest wyszukanie oferty odpowiadającej niemal każdemu rodzajowi ładunku.

Spedycje transportowe rejestrowane poprzez giełdę opierają się na wypełnieniu formularza opisującego możliwości wolnego pojazdu lub propozycję ewentualnego ładunku. Najważniejsze jest wówczas precyzyjne określenie miejsca wyjazdu i docelowego. W sytuacji, gdy konkretne spedycje transportowe nie muszą być realizowane na czas konkretny, warto podać tylko ogólną informację na ten temat bądź ostateczną granicę czasową. Także za pośrednictwem tej samej giełdy potencjalny kontrahent może przedstawić swoją propozycję. Realizacja spedycji transportowej w taki właśnie sposób wiąże się z dużą oszczędnością czasu oraz pieniędzy. Istotnym udogodnieniem jest również możliwość zlecenia transportu na pojedynczą trasę, przekazując towar na doładunek. Korzysta na tym i klient, i przewoźnik.

Spedycja transportowa za pomocą giełdy pozwala także na nawiązanie nowych kontaktów z terenu Polski i zagranicy. Jest to szansa na pozyskanie stałych kontrahentów, którzy w biznesie są przecież nieocenieni.

Zostaw odpowiedź