Światowa logistyka

Logistyka – studia zaoczne

Studia zaoczne z zakresu logistyki to dobry pomysł na łączenie nauki z pracą. Sam fakt studiowania logistyki otwiera studentowi możliwość zdobycia wszechstronnego w zasadzie wykształcenia. Niezależnie od dokonanego pomiędzy studiami dziennymi a studiami zaocznymi wyboru, logistyk po studiach jest osobą, która będzie potrafiła zająć się każdym etapem działania przedsiębiorstwa, od zaopatrzenia po dystrybucję. Cenne umiejętności organizacji procesów i ograniczenia kosztów kształtują się właśnie w toku studiów, także studiów zaocznych.

Czy można być dobrym logistykiem bez ukończenia kierunkowych studiów? Zapewne tak, jednak nie da się ukryć, że kierunkowe wykształcenie bardzo pomaga. Absolwenci logistyki czasami podkreślają, że prawdziwym wyzwaniem jest zdobycie niezbędnej praktyki. W sytuacji, kiedy miejsce zdobycia doświadczenia znajduje się na horyzoncie, rzeczywiście dobrym pomysłem jest podjęcie pracy zawodowej oraz ukończenie studiów zaocznych. W żaden sposób nie umniejsza to jakości nauki, zaś pomoże sprawdzać w praktyce tzw. umiejętności miękkie. Zaliczamy do nich łatwość podejmowania działań, szybkość podejmowania decyzji, specyficzną obrotność. Studia zaoczne są dobrym rozwiązaniem dla osób już pracujących, ale na studia zaoczne decydują się także osoby, które dopiero zamierzają szukać pracy bądź po prostu planują zdobycie praktyki, co czasem jest bardzo trudne do pogodzenia ze studiami realizowanymi w toku dziennym.

Warto także kształcić się w zakresie języków obcych. Język angielski to dzisiaj absolutna podstawa, ale w handlu ze Wschodem niezbędny może okazać się także rosyjski. Cenny może okazać się również język niemiecki – język naszych zachodnich sąsiadów i jednego z największych kontrahentów gospodarczych.

Zostaw odpowiedź