Światowa logistyka

Mobilny druk etykiet – jaką drukarkę etykiet wybrać

Wiele procesów w dzisiejszej logistyce i produkcji wymaga szybkiego druku etykiet samoprzylepnych zawierających kody kreskowe. Bardzo często konieczne jest wykorzystanie drukarek etykiet o charakterze przenośnym. Tego typu drukarki do etykiet pozwalają na przygotowanie wydruku w każdym miejscu, bez konieczności podłączania drukarki do sieci.

 

Mobilna drukarka do etykiet samoprzylepnych – jak to działa?

Drukarka mobilna gwarantuje wydruk etykiet w każdym miejscu. Nadrzędną zasadą działania jest możliwość połączenia takiego urządzenia do systemu nadrzędnego- albo za pośrednictwem terminala mobilnego, albo bezpośrednio. W przypadku połączenia drukarki do etykiet z systemem, z którego wychodzi polecenie druku etykiet bezpośrednio, najczęściej wykorzystywana jest komunikacja z wykorzystaniem sieci bezprzewodowej wi-fi. W przypadku połączenia drukarki z terminalem mobilnym, który łączy się z systemem nadrzędnym, najczęściej wykorzystuje się połączenie bluetooth.

Drukarki etykiet o charakterze mobilnym to urządzenia o niewielkich gabarytach, małej wadze, umożliwiające wygodne wpięcie w elementy odzieży użytkownika. Małe wymiary sprawiają, że z wykorzystaniem tych właśnie drukarek do etykiet wydrukować możemy jedynie etykiety termiczne o szerokości do 2 cali(z nielicznymi wyjątkami). Szeroką paletę etykiet do drukarek mobilnych odnajdziecie tutaj.
 

Drukarki etykiet do pracy mobilnej – co wybrać?

W naszym krótkim przewodniku przedstawimy dwa modele drukarek etykiet, które naszym zdaniem zasługują na szczególna uwagę:

– drukarka etykiet Zebra QLN

– drukarka do etykiet Toshiba B-EP4

Drukarka kodów kreskowych Zebra QLN to klasyk wśród drukarek etykiet o charakterze mobilnym. Urządzenie charakteryzuje się dużą wytrzymałością dzięki zastosowaniu bardzo trwałej obudowy z elementami gumowanymi. Drukarka umożliwia wydruk etykiet w szerokości do 3 cali, w technologii termicznej. Drukarki Zebra idealnie współpracują z komputerami mobilnymi Zebra, tworząc świetne rozwiązanie infrastrukturalne do obsługi nowoczesnego magazynu.

Drukarka kodów kreskowych do pracy mobilnej Toshiba B-EP4 to bardzo ciekawe urządzenie ze względu na możliwość obsługi etykiet samoprzylepnych o szerokości do 4 cali. Drukarka wspiera wszelkie możliwe protokoły komunikacyjne. Ten model drukarki etykiet świetnie sprawdza się jako rozwiązanie stand-alone lub jako rozwiązania pracujące w połączeniu z terminalem magazynowym.
 

Podsumowanie

Niezależenie od modelu sprzętu na jaki zdecydujecie się do wsparcia pracy mobilnej w magazynie, konsultanci HIT-Kody Kreskowe pomogą w doborze sprzętu, integracji z systemem nadrzędnym, wesprą również wszelkie potrzeby serwisowe.

Zostaw odpowiedź